Omicron enfeksiyonu: Belirtileri nelerdir?

SARS-CoV-2'nin Omicron varyantının (COVID-19'a neden olan virüs) enfeksiyonları dünyaya yayılmaya devam ederken, semptomların bazı açılardan Delta varyant enfeksiyonlarından farklı olduğuna dair raporlar var. Semptomlar gerçekten farklı mı? Nelere dikkat etmelisiniz?

Omicron enfeksiyonu: Belirtileri nelerdir?

30 Aralık 2021 by oryamedikal0

SARS-CoV-2’nin Omicron varyantının (COVID-19’a neden olan virüs) enfeksiyonları dünyaya yayılmaya devam ederken, semptomların bazı açılardan Delta varyant enfeksiyonlarından farklı olduğuna dair raporlar var. Semptomlar gerçekten farklı mı? Nelere dikkat etmelisiniz?

Tüm veriler ve istatistikler, yayınlandığı tarihte kamuya açık verilere dayanmaktadır. Bazı bilgiler güncel olmayabilir. Koronavirüs merkezimizi ziyaret edin ve COVID-19 pandemisi hakkında en son bilgiler için canlı güncellemeler sayfamızı takip edin .

26 Kasım 2021’de Dünya Sağlık Örgütü (WHO) , endişe kaynağı olarak bilinen yeni bir SARS -CoV-2 varyantını belirtti.OmikronGüvenilir Kaynak.

Varyant, sağlık yetkilileri arasında endişeye neden oldu çünkü öyle görünüyor. son derece bulaşıcıGüvenilir Kaynakve yeniden enfekte olma olasılığı daha yüksektir .

Omicron’un COVID-19 aşılarının sağladığı korumayı atlayabileceğine dair bazı endişeler de var . Pfizer , mRNA aşısının üç dozunun laboratuvar deneylerinde Omicron’u nötralize edebildiğini ve iki dozun bu varyantla enfeksiyondan sonra ciddi hastalıkları önleyebileceğini iddia ediyor.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Orya Medikal Logo

Önemsiyoruz, Yapabiliriz.
Orya Medikal Logo

Önemsiyoruz, Yapabiliriz
0216 383 26 76


ORYA MEDİKAL

ORYA MEDİKAL şirketimiz 2007 yılında Sağlık sektöründe kardoloji,kalp-damar ve yeni doğan bölümleriyle ilgili hizmet vermeye başlamiş olup,sektörun ihtiyacı olan sipesifik ürünleri üretmek ve hizmet vermeyi prensip edinmiştir.
Bu sitenin Web Tasarım işlemleri Türk Web Tarafından gerçekleştirilmektedir.Bu sitenin Web Tasarım işlemleri Türk Web Tarafından gerçekleştirilmektedir.