Omicron: ‘Gizli varyant’ hakkında ne biliyoruz?

BA.2 olarak bilinen SARS-CoV-2'nin Omicron varyantının yeni bir versiyonu ortaya çıktı. Uzmanlar etkilerinden emin olmasalar da hızla yayıldığını ve çoğu COVID-19 aşısının hedeflediği alanda 20 mutasyona sahip olduğunu biliyorlar.

Omicron: ‘Gizli varyant’ hakkında ne biliyoruz?

2 Şubat 2022 by oryamedikal0

BA.2 olarak bilinen SARS-CoV-2’nin Omicron varyantının yeni bir versiyonu ortaya çıktı. Uzmanlar etkilerinden emin olmasalar da hızla yayıldığını ve çoğu COVID-19 aşısının hedeflediği alanda 20 mutasyona sahip olduğunu biliyorlar.

Bilim adamları , Omicron’un BA.2 alt varyantını ilk olarak Aralık 2021’in sonlarında Hindistan ve Güney Afrika’da tanımladı. O zamandan beri Amerika Birleşik Devletleri , Birleşik Krallık ve İsrail dahil olmak üzere birçok ülkeye yayıldı .

Alt varyant virüsü Danimarka’da da hızla yayıldı ve 2021’in 52. haftasında ülkedeki tüm COVID-19 vakalarının %20’sinden 2022’nin ikinci haftasında %45’e yükseldi.

Ülkedeki hızlı yayılmasına rağmen, ilk analizler BA.2 alt varyantı ile BA.1 olarak da bilinen orijinal Omicron formu arasında hastaneye yatışlarda hiçbir fark göstermemektedir.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Orya Medikal Logo

Önemsiyoruz, Yapabiliriz.
Orya Medikal Logo

Önemsiyoruz, Yapabiliriz
0216 383 26 76


ORYA MEDİKAL

ORYA MEDİKAL şirketimiz 2007 yılında Sağlık sektöründe kardoloji,kalp-damar ve yeni doğan bölümleriyle ilgili hizmet vermeye başlamiş olup,sektörun ihtiyacı olan sipesifik ürünleri üretmek ve hizmet vermeyi prensip edinmiştir.
Bu sitenin Web Tasarım işlemleri Türk Web Tarafından gerçekleştirilmektedir.Bu sitenin Web Tasarım işlemleri Türk Web Tarafından gerçekleştirilmektedir.